Zum Inhalt springen

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej „Tęcza oraz Europejskiego Gimnazjum w Zgorzelcu w konkursach „zDolny Ślązaczek” i „zDolny Ślązak Gimnazjalista”.

zDolny Ślązak Gimnazjalista i zDolny Ślązaczek to prestiżowe w regionie konkursy wojewódzkie adresowane do wszystkich Gimnazjalistów i uczniów szkół podstawowych klas IV-VI z terenu Dolnego Śląska. Celem konkursów jest rozbudzanie zainteresowania wśród młodych Dolnoślązaków naszym regionem. W listopadzie 2016 r. Szkoły Tęcza w Zgorzelcu włączyły się w realizację konkursów i po raz kolejny w naszej szkole odbyły się powiatowe eliminacje. Dumą napawa nas fakt, iż pięcioro uczennic z klas VI SP „Tęcza” awansowało do końcowego etapu z języka niemieckiego i niebawem będzie reprezentować naszą szkołę podczas finału we Wrocławiu. Finalistką konkursu „zDolny Ślązaczek” z języka polskiego została Katarzyna Z. , która wkrótce  także zawalczy o tytuł laureata konkursu. Reasumując powiatowe eliminacje „zDolny Ślązak Gimnazjalista” z radością informujemy, iż dwóch gimnazjalistów z II i III klasy Europejskiego Gimnazjum przeszło (dostało się) do końcowego etapu konkursu. Mateusz L., który jest uczniem naszego Gimnazjum zakwalifikował się do finału „zDolny Ślązak Gimnazjalista” aż z dwóch przedmiotów: geografia i biologia. Kolejnym sukcesem Mateusza o którym warto wspomnieć jest zagrana rola aktorska w filmie „Szczęście Świata” w reż. Michała Rosa. Wszystkim naszym drogim finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.